A vállalkozás (Szolgáltató) célja, hogy valamennyi megrendelést megfelelő minőségben, a megrendelő teljes elégedettsége mellett teljesítsen. Amennyiben a Vásárlónak mégis valamilyen panasza van a szerződéssel vagy annak teljesítésével kapcsolatban, úgy szóbeli és írásbeli panasszal is élhet a Szolgáltató felé, továbbá alternatív vitarendezés keretében békéltető testülethez fordulhat, valamint az illetékes járási hivatalhoz is fordulhat panaszával.
A Vásárló a Szolgáltatónak szánt panaszát az Elérhetőségeknél megadott e-mail címen, szóban, telefonon keresztül, továbbá a székhelyre feladott postai levél útján is közölheti.
A Szolgáltató a szóbeli panaszt azonnal megvizsgálja és szükség szerint orvosolja. Ha a Vásárló a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, a Szolgáltató a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul jegyzőkönyvet vesz fel, és annak egy másolati példányát a Vásárlónak elektronikusan elküldi.
A panaszt a Szolgáltató a lehető legrövidebb időn belül, de legfeljebb a beérkezést követő 30 napon belül írásban megválaszolja. A panaszt elutasító álláspontját megindokolja.
A panaszról felvett jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell az alábbiakat:
- a Vásárló neve, lakcíme,
- a panasz előterjesztésének helye, ideje, módja,
- a Vásárló panaszának részletes leírása, a Vásárló által bemutatott iratok, dokumentumok és egyéb bizonyítékok jegyzéke,
- az Eladó nyilatkozata a Vásárló panaszával kapcsolatos álláspontjáról, amennyiben a panasz azonnali kivizsgálása lehetséges,
- a jegyzőkönyvet felvevő személy és – telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz kivételével – a Vásárló aláírása,
- a jegyzőkönyv felvételének helye, ideje,
- telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz esetén a panasz egyedi azonosítószáma.
Az Eladó a panaszról felvett jegyzőkönyvet és a válasz másolati példányát öt évig köteles megőrizni, és azt az ellenőrző hatóságoknak kérésükre bemutatni.
Amennyiben a Vásárlónak problémája merülne fel, akkor az Európai Bizottság által biztosított online vitarendezéssel is élhet, amellyel kapcsolatos részletes leírást itt találja. Az online vitarendezés elindítását itt teheti meg.
A Vásárló a békéltető testület eljárását is kezdeményezheti, a Szolgáltató a békéltető testületi eljárásban is együttműködik. A fogyasztónak minősülő Vásárló kérelmét a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes Békéltető Testület előtt, vagy a Szolgáltató székhelye szerint illetékes Békéltető Testület előtt kezdeményezheti. A fogyasztó lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes Békéltető Testület elérhetőségei itt érhetők el.
A békéltető testületi eljárások további információi itt érhetők el. A kérelmek benyújtásáról itt tájékozódhat bővebben.
A Vásárló fogyasztói panaszával kapcsolatosan a területileg illetékes járási hivatalhoz is fordulhat. A fogyasztóvédelmi hatósági ügyekben elsőfokon a járási hivatal jár el. A járási hivatalok illetékessége ezen a linken érhető el.